Ideme do Nórska!

Spolu s PechaKucha Night Oslo sme vytvorili partnerstvo, ktoré prináša nielen nórskych hostí, ale aj veľa inšpirácie pre našu prácu.Počas 35. vydania ste mohli spoznať Olava, ktorý zbiera príbehy nahnevaných susedov po celom Nórsku, a Hannu, zakladateľku komunitného trhu, kde sa tovar vymieňa a darováva. Obaja navštívili Bratislavu ako zástupcovia PechaKucha Night Oslo. Spolu s koordinátorkou nórskeho vydania Siri sa s nami zároveň podelili o svoje organizátorské skúsenosti.

thumb_img_0233_1024

Takmer celý deň sme 10.11. s našimi nórskymi kolegami strávili rozhovorom o tom, ako PechaKuchu robíme v Bratislave a ako v Osle. Hoci formát 20×20 je nemenným pravidlom, všetko ostatné je otvorené a viaceré rozdiely v našich prístupoch sú veľmi inšpiratívne. O konkrétnych zmenách, ku ktorým nás toto stretnutie motivovalo, napíšeme čoskoro.

thumb_img_0251_1024

V týchto dňoch členky nášho tímu Lenka a Ivka vyrážajú na oplátku do Osla. Ako prebieha nórska PechaKucha teda zažijú na vlastnej koži a v Ivaninom prípade dokonca aj v pozícii spíkerky. Slovensko bude zároveň v line-upe 40. vydania PKN Oslo reprezentovať aj umelkyňa a tatérka Andrea Kopecká.

Po tom, ako navzájom zažijeme “svoje” PechaKuche, nás v januári čaká ešte jedno bratislavské vydanie, na ktorom sa opäť budú dramaturgicky podieľať naši nórski partneri a kde aj začneme implementovať podnety, ktoré vyplynuli zo vzájomnej spolupráce.

Všetko toto môžeme realizovať vďaka podpore grantov Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom grantov EHP a spolufinancovaniu zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Ďakujeme!